Přesně s tímto požadavkem se setkáváme od zákazníků, nebo potenciálních zákazníků, velice často. Proto bychom Vám chtěli vysvětlit způsob, jak opravdu rychle získat nabídku na překladatelské, nebo korektorské služby. Je to v podstatě velice jednoduché a díky našemu tipu můžete nabídku získat opravdu během deseti minut, či čtvrthodinky. A to je už celkem rychlost, nemyslíte?

Formát = základ

Pokud máte jakýkoli dokument, tak naprosto nejideálnějším formátem, který nám můžete zaslat, je word. To je prakticky úplně nejdůležitější a základní formát, ve kterém odevzdáváme většinu překladů, pokud nedojde k jiné domluvě. Díky tomuto formátu velmi jednoduše vytvoříme cenovou nabídku, kterou Vám můžeme obratem zaslat. Pokud máte dokument v pdf a ve wordu, tak zašlete word. V případě, že tomu tak není, tak my si s tím poradíme, ale musíte počítat s tím, že konverze nám pár minutek zabere. Jestliže máte různé katalogy připravené na editaci v Corelu, nebo jiných grafických programech, tak nám optimálně zašlete pdf (nebo opět word, ale je jasné, že ne vždy je ta možnost). Pokud máte v dokumentu obrázky, které mají text, tak do poptávky napište, zda si přejete překlad obrázků.

Další kapitolou je excel. Pokud máte dokument v tomto formátu, tak nám toto neváhejte zaslat. Nicméně u poptávky si rovnou položte následující dotazy:

–        chci překlad skrytých buněk?

–        chci překlad všech listů?

–        chci překlad poznámek?

Pokud máte jiné formáty, tak daný dokument zkuste konvertovat do pdf nebo wordu, případně nám zavolejte a domluvíme se telefonicky, jak přesně vytvoříme cenovou nabídku na překlady.

Jazyková mutace

Možná se toto bude zdát nad slunce jasné, ale pro připomenutí – nezapomeňte nám napsat, do jakého jazyka chcete vyhotovit překlady. Vzhledem k tomu, že aktuálně překládáme nejen z/do Českého jazyka, ale také z cizího do cizího jazyka, tak jsme schopni Vám vyhotovit nabídku i na kombinované překladatelské poptávky. Toto samozřejmě platí i pro technické překlady, kterých aktuálně vyhotovujeme cca 80% z celkového množství překladů.

Termín dodání

Ať už na to spěcháte nebo ne, tak vždy uvádějte termín dodání – dokdy to chcete. Čím více času na překlad, tím levnější překlad. I přesto, že aktuálně děláme cca 2-3 NS ten samý den, nebo do druhého dne bez expresního příplatku, tak je vždy lepší, když si napíšete, dokdy překlad chcete. A i když máte opravdu pouze krátký text, ale zároveň nespěcháte na dodání, tak nám to napište. V každém případě se vždy ozýváme obratem s dotazem – Dokdy to chcete? A Vaše připojená informace takto opět urychlí vyhotovení nabídky.

Speciální požadavky

Ať už se jedná o jakýkoli překlad, tak vždy můžete mít speciální požadavky – od grafické úpravy až po užití fontu, formátu, úpravy, vynechání listů (kapitol) atp. Sdělte nám to. Cenová nabídka se vyhotovuje na základě komplexních informací, které nám poskytnete a čím více informací nám napíšete, tím přesnější nabídku dostanete. Pokud nám nebyly známy veškeré okolnosti překladu, tak je možné, že po zpětném sdělení by mohlo dojít ke korekci ceny. Toto je důležité obzvlášť v případě, že na překlad spěcháte. Když se hraje o čas, tak my o něj musíme hrát taky, a čím dříve se domluvíme, tím rychleji nastane spokojenost na obou stranách.

Věříme, že Vám tento krátký vhled pomohl udělat si představu, jak získat co nejrychleji nabídku. Je to v podstatě jednoduché:

–        pokud možno zašlete dokument ve wordu

–        do jakého jazyka požadujete překlad

–        termín dodání

Zašlete nám takto poptávku a obratem získáte nabídku na naše překladatelské a korektorské služby.