Pojďme se tak podívat, proč má smysl studovat cizí jazyky i v dospělém věku a jaké jsou možnosti:

 

  • pocit jistoty (nejen na dovolené a při řešení nejrůznějších zmatků, ale také v práci, při navazování nových přátelství, ale hlavně je to skvělé cvičení pro mozek 🙂 )
  • zvýšení sebevědomí (kolik vašich kolegů a známých se dále nejen v oblasti cizích jazyků vzdělává?)
  • možnost získávat informace i z jiných zdrojů než jsou ty české (zvláště v dnešní době, je super, když si můžete přečíst či poslechnout informace i ze zahraničních zdrojů)
  • příprava na stáří (cvičení pro mozek je tak důležité, že ho pro jistotu zmíníme ještě jednou)
  • pocit úspěchu a radosti se získaných znalostí (pamatujete si, jak jste jako malí něco nového objevili a jaké to bylo „wau“!)
  • cizí jazyky jsou všude okolo nás (a pokud máte děti, jistě víte, jak vás zkoušejí, co všechno „víte“ a vůbec… jděte příkladem!)

Nejen září je ideálním měsícem s novým jazykem začít. I v lednu mnoho jazykových škol pořádá kurzy na pár týdnů, intenzivní kurzy anebo pobyty v zahraničí. Pokud vás stresuje pravidelné docházení do jazykové školy, můžete využít také nabídku soukromých učitelů ať už rodilých mluvčích, kterých v Čechách žije spousty, nebo učitelů, kteří ve většině případů na některé škole učí a soukromé hodiny mají jako přivýdělek nebo jako jediný zdroj příjmu spolu s dalšími aktivitami (překlady, tlumočení atd.). Přesto i v tomto případě počítejte s pravidelným docházením (nebo s návštěvou u vás) avšak s možností hodinu přesunout na další týden (ač to není úplně ideální styl, jak se nový jazyk naučit). Ať zvolíte jakoukoliv variantu, doporučujeme si danou školu nebo učitele najít přes doporučení ze svého okolí.

No, a pokud dojdete k závěru, že se nic učit už opravdu nechcete, ale přesto potřebujete něčemu z „cizího jazyka“ porozumět, tak neváhejte a kontaktujte nás! My vám to přeložíme. Stačí, pokud nás kontaktujete emailem či telefonicky a obratem získáte cenovou nabídku na váš požadovaný případ.