Čas dovolených je časem krásným a relaxačním, ale po pracovní stránce paradoxně trochu hektickým. Všichni jsou na dovolené a není moc těch, kteří by si ji chtěli rušit expres překlady. Pojďme se tak trochu podívat na dovolenkové nešvary.

  • Všechno chci co nejrychleji
  • Jedu na dovolenou
  • Jsem na dovolené a nemám automatickou odpověď v mailu
  • Vypnutý telefon a nereagování na zprávu

 

Výše uvedené nešvary jsou v letních měsících častější než obvykle. Chápeme, že expres překlad je „pokud možno hned“, ale jsou dovolené a nikdo si ji nechce rušit prací. Expres překlad se tak zařizuje komplikovaněji než v normálních dnech a ačkoliv se snažíme vyjít našim klientům vstříc, jak nejvíc to jde, někdy už to nejde, protože všichni jsou u vody, v lese nebo na horách a my je k počítači nedostaneme ani za milion Kč.

Odjezd na dovolenou je vždycky obdobím plným příprav, trochu lehkého chaosu, také hlava už je častěji „na vandru“ než u počítače a tak vznikají takové veselé maily s žádostmi o překlad typu: „Prosím o překlad dokumentu v příloze. Děkuju.“ a konec mailu. V příloze je dokument, který je ve formě scanu a ne úplně dobře nečitelný, chybí evidentně stránka a také finální informace o cílovém jazyku. Zaklapnutím počítače s pocitem, že všechno je hotovo, tím bohužel nekončí, naopak my vám začínáme volat a pátrat po dalších informacích, které nám chybí. Klasické doptávání informací, které se během roku málokdy stane, se během léta stává docela rutinou.

Podobné je to také v případě, kdy posíláme mail s dotazem, a odpověď nepřichází, posíláme zprávy a stále nic. Automatická odpověď v době nepřítomnosti je fajn nástroj. Vy máte klid, že vám nikdo nebude psát a my víme, že nemá smysl vám volat nebo psát, protože díky automatické odpovědi víme, že jste pryč. Bez této informace se tak snažíme zbytečně a vám chodí sms, máte zmeškaná volání a v hlavě vám možná tak trochu zraje naštvání, protože jste na dovolené a my vás rušíme. Automatická odpověď v nepřítomnosti je dar, který je zkrátka prospěšný pro všechny. Šetří čas i nervy všech.

Vypněte si tak s gustem telefon až když jste si jisti, že je všechno hotové a všichni všechno víme a máme odsouhlasené… náš poslední postřeh z tohoto letního období na závěr.

Přejeme Vám hezké léto, a kdybyste chtěli něco přeložit, tak se na nás obraťte. Ať už jako expres překlad nebo v běžném termínu. My už máme totiž po dovolené! 🙂