Přinášíme vám další díl z našeho cestovatelského zápisníku. Tentokrát se podíváme do Ruska, resp. do Ruské federativní republiky. Pokud vás vaše dobrodružná duše zavála právě do této obrovské země, budete potřebovat několik měsíců nebo spíš let na to, abyste ji alespoň trochu poznali.
Kam se v Rusku vydat?
Místa, které zcela jistě nemůžete ve svém poznávání ruské krajiny, měst a venkova minout, jsou samozřejmě Petrohrad a Moskva. Vidět Chrám Vasila Blaženého nebo moskevskou katedrálu Krista Spasitele, která je zároveň největším pravoslavným kostelem na světě, není potřeba zdůrazňovat. Také procházka po Rudém náměstí zanechá v člověku velkolepý pocit. Jeho název je často mylně spojován s rudou Kremelskou zdí, nebo s rudou barvou jako symbolem komunistické vlády ve 20. století. Avšak původ názvu náměstí je z ruského slova krasnyj (překlad z ruštiny je červený respektive rudý), které kdysi znamenalo hezký, krásný.
Petrohrad je druhým největším městem Ruska a drží primát jako nejseverněji položené město na světě, které má nad milión obyvatel (město má ve skutečnosti okolo 5 mil. obyvatel). Společně s Moskvou je kulturním střediskem celostátního významu, které je od roku 1990 zapsáno v seznamu UNESCO. Smolenská katedrála, Chrám Nejsvětější trojice, Zimní palác jsou klasické zastávky každého návštěvníka Petrohradu, který je zároveň také jeden z nejdůležitějších ruských přístavů. Pohnutá historie města nejen během Druhé světové války je také známá a duch historie se zde vznáší stále.
Navštívit ruský venkov pro vás bude asi problematické. Pokud se vám tedy povede vyjet na venkov, při nákupu jízdenky do autobusu si musíte (podle online průvodců) vždy koupit i zpáteční jízdenku, právě díky přísným pravidlům při udělování víz. Speciálním dopravním prostředkem jsou marschrutky, překlad z ruštiny jsou mikrobusy, které jezdí z místa na místo. Kromě řidiče v nich bývá i průvodčí, který vybírá jízdné.
Asijská část Ruska, tj. ta na východ od Uralu zabírá asi 76 % rozlohy země. Návštěva Sibiře, která je velmi málo probádaná, podobně také Dálného východu (tj. části u Tichého oceánu) nebo Kamčatky musí být jistě impozantním zážitkem. Nekonečně obrovské území je zajímavé pro nejen geology, botaniky či zoology, ale také pro historiky.
Pokud se tak rozhodnete vyjet na netradiční dovolenou do Ruska, doporučujeme mít všechny potřebné dokumenty přeložené do ruštiny. I když se v minulosti na ruských školách učila angličtina, spoléhat se, že se s ní domluvíte, je přeci jen riskantní krok.
Potřebujete překlad do ruštiny? Od toho jsme tu my. Pošlete nám vaši poptávku a obratem Vám pošleme cenovou nabídku na překlad. Ať už budete potřebovat úřední překlad nebo obyčejný, rádi vám překlad do ruštiny vyhotovíme.