Mezi sochaři z Velké Británie najdeme jména celosvětového významu. Již po mnoho staletí je místní umění na velmi dobré úrovni a byla by škoda nepředstavit si alespoň tři významné britské sochaře.
William John Coffee
Prvním jménem je William John Coffee, který se narodil v roce 1774 a zemřel v roce 1846. Překlad z angličtiny uvádí, že šlo o celosvětově uznávaného sochaře, ale i malíře. Zabýval se hlavně prací s porcelánem a terakotou. Sochařství bylo jeho hlavním zaměřením, ale namaloval také několik krásných olejomaleb. V první řadě se však nevyučil umělcem, ale pracoval jako modelář ve výrobě porcelánu. Tehdy šlo o Duesburyho porcelánku. Později však začal stále více objevovat úchvatný svět umění, takže se rozhodl, stát se sochařem. Protože mu britské podmín29ky příliš nevyhovovali, rozhodl se emigrovat do Spojených států amerických, kde strávil velkou část svého života.
William John Coffee stihl za svůj život vytvořit mnoho zajímavých děl. Velmi mu šla zejména práce s keramikou a porcelánem. Vytvořil řadu bust, kdy zvěčnil například Erasmuse Darwina. Překlad z angličtiny říká, že toto dílo je dnes k vidění ve městě Derby. Kromě bust vytvořil i několik postav z terakoty. Inspirací mu byly řecké postavy v nejrůznějších situacích a podobách. Tato díla sloužila k výzdobě Struttovy zahrady. Pokud si však chcete tyto schody prohlédnout, dočkáte se zklamání, protože se bohužel nedochovaly. Po emigraci v New Yorku se dostal k zajímavým zakázkám a měl možnost pracovat pro významné osobnosti, jako byl například James Madison a Thomas Jefferson.
Francis Leggatt Chantrey
Pod druhým jménem britského sochaře se ukrývá Francis Leggatt Chantrey. Ten se narodil v roce 1781 a zemřel v roce 1841, což ho také řadí mezi představitele georgiánské doby. Jak říká překlad z angličtiny, narodil se do rodiny, kde otec byl tesař. Ten však zemřel, když bylo malému Francisovi teprve 12 let, takže se od něj nestihl naučit řemeslu. Když o kousek povyrostl, zaujalo ho řezbářství a stal se řezbářským učněm. Měl velké nadání, což nezůstalo bez povšimnutí. Získal navíc hodiny kreslení. Hodně ho to bavilo a podle svého učitele měl skutečně velký talent. Rozhodl se tak skončit jako řezbářský učeň a místo toho si otevřel své vlastní studio. Malba portrétů mu celkem vynášela a ještě k tomu vyráběl busty a nejrůznější modelované sochy z hlíny. Po své cestě do Dublinu měl příležitost vystavovat svá díla v Akademii umění v Londýně. I přes úspěch své malířské tvorby se rozhodl více zaměřit hlavně na sochařství.
Co se týká sochařského umění, jeho první velkou zakázkou bylo vytvoření čtyř velkých bust pro nemocnici v Greenwichi. Díky tomu se ještě více proslavil, což mu přineslo další vlnu zakázek. Překlad z angličtiny zmiňuje, že zhotovil například bustu Johna Hornea Tookea. Stále byl zásoben velmi dobře placenými zakázkami a těšil se celosvětovému významu. Mezi jeho pestrý seznam děl patří například velká socha George Washingtona v Bostonu, sochy Jiřího III. a Jiřího IV., socha Jamese Watta. Zajímavostí je to, že po své smrti odkázal majetek Královské akademii věd, která měla získané prostředky využít pro nákup uměleckých děl. Tak se skutečně stalo a díky jeho příspěvku přibylo 203 uměleckých děl.
Henry Moore
Třetím významným britským sochařem je Henry Moore. Překlad z angličtiny uvádí, že se narodil v roce 1898 a zemřel v roce 1986. Proslavil se hlavně svými figurálními plastikami velkých rozměrů a inspirací mu bylo lidské tělo. Narodil se do chudší hornické rodiny a měl sedm sourozenců. Rodiče se velmi snažili, aby každé z dětí mělo lepší zaměstnání a nikdo z nich nemusel pracovat v dolu. S tím malému Henrymu hodně pomohl jeho umělecký talent. Dostal se na Královskou akademii umění, kdy mohl vyrazit i na studijní pobyt do Paříže.
Za svá díla získal Henry Moore řadu ocenění, kdy za zmínku stojí například Řád za zásluhy. Mezi jeho slavné sochy patří například Rodina, Žena s draperií, Tři stojící motivy, Padající bojovník, Matka a dítě a další.